Bizi Sosyal Medyada Takip Edin !
Mut OSB’nin Elektrik Altyapısı Yenilenecek
Haber Galerisi
  • Mut OSB’nin Elektrik Altyapısı Yenilenecek

  • 08 Temmuz 2021

Çukurova Kalkınma Ajansı (ÇKA) tarafından yürütülen 2021 yılı Yenilik ve Verimlilik Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında desteklenen Mut Ticaret ve Sanayi Odası’nın “Mut Organize Sanayi Bölgesi Alçak Gerilim Orta Gerilim Elektrik Şebekesi Yapımı” projesi için ÇKA Genel Sekreteri Savaş Ülger ve Oda Başkanı Mehmet Gürsel Aydın arasında sözleşme imzalandı.


Mut OSB’nin alçak gerilim ve orta gerilim elektrik altyapısını sağlayarak, faaliyete geçmesini hızlandırmayı amaçlayan proje ile Mut’ta mevcut sanayi kapasitesinin ve karlılığının arttırılması, mevcut tarımsal üretiminin devamlılığının sağlanması dolayısıyla tarımsal ürünlere talep oluşturulması hedefleniyor. Projenin tamamlanmasıyla, Mut OSB 1.etap çalışması ile 23 sanayi işletmesinin elektrik ihtiyacı karşılanacak, OSB bünyesinde yaklaşık 1800 kişinin istihdam edilmesi sağlanacak, bölgedeki ve bölge dışındaki yatırımcı kuruluşların OSB'ye yatırım yapmaları sağlanacak.

12 ay sürecek projenin ortakları,  Mut Kaymakamlığı ve Mut Belediyesi’dir. Toplam bütçesi 2 milyon 780 bin TL olan projenin, 2 milyon 85 bin TL si ÇKA tarafından karşılanacak.