Bizi Sosyal Medyada Takip Edin !
ÇKA'dan 2. Çukurova'nın Renkleri Fotoğraf Yarışması
Haber Galerisi
  • ÇKA'dan 2. Çukurova'nın Renkleri Fotoğraf Yarışması

  • 23 Aralık 2013

Çukurova Kalkınma Ajansı (ÇKA) tarafından geçtiğimiz yıl ilki düzenlenen “Çukurova’nın Renkleri” fotoğraf yarışması bölgemizin önde gelen derneklerinin de desteği ile ikinci kez düzenleniyor. Ulusal çapta düzenlenen yarışmaya amatör ve profesyonel tüm fotoğrafçılar katılabilir. Yarışmaya son başvuru 21 Nisan 2017

Yarışmada, Çukurova (Adana ve Mersin)’nın; coğrafi, kültürel değerleri, tarihi ve turistik zenginlikleri ve tabiat varlıklarının ülkemiz genelinde tanıtılması; bölgenin turizm potansiyeli hakkında farkındalık oluşturulması amaçlanıyor.

Çukurova Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Lutfi Altunsu yarışmanın temel hedeflerini; “Çukurova’nın güzelliklerini ve burada gerçekleştirilen çeşitli aktiviteleri anlatan fotoğrafların katılacağı yarışma ile ilgili temel hedefimiz Adana ve Mersin’in içinde bulunduğu Çukurova’nın, turizmin her çeşidine hitap eden,  zengin bir tarihi geçmişe sahip; özgün kültürel değerleri bulunduran; eşsiz ve güzel bir doğası bulunan; her yönüyle güzel, ilgi çekici, canlı bir bölge imajını güçlendirmek ve kayıt altına almaktır. “şeklinde açıkladı.

Katılımın ücretsiz olacağı “Çukurova’nın Renkleri 2” adıyla düzenlenen fotoğraf yarışması ulusal çapta amatör ve profesyonel tüm fotoğrafçılara açık olacaktır. Ayrıca dereceye giren fotoğraflar Adana ve Mersin’de sergilenerek, fotoğraf severlerin beğenisine sunulacaktır.

Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu tarafından onaylanan yarışmaya katılmak için www.tfsfonayliyarismalar.org  yarışma adresine fotoğrafların girilmesi yeterli. Yarışma ile ilgili tüm detaylı bilgilere www.cka.org.tr ve www.tfsf.org.tr adresinden ulaşılabilir. (18 Ocak 2017)