Bizi Sosyal Medyada Takip Edin !
  • Covid-19 Krizine Yanıt ve Dayanıklılık Projesi

  • 10 Aralık 2020

Yeni Pazar Analizi, Bölgesel Kırılgan Sektör Analizi ve Kılavuz Raporları için KOBİ’lere yönelik anket çalışması başladı. 

Japonya Hükümeti tarafından finanse edilen ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) tarafından yürütülen Covid-19 Krizine Yanıt ve Dayanıklılık Projesi kapsamında Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Kalkınma Ajansları ile iş birliği içinde Covid-19 krizinden en çok etkilenen turizm, tekstil, lojistik, gıda, makine ve otomotiv sektörlerine yönelik bölgesel düzeyde kırılgan sektör analizi ve kırılgan sektörlerdeki işletmeler için pazar analizi yapılmaktadır. Bu anketler ile kırılgan sektör ve yeni pazar analizlerine girdi sağlanması amaçlanmaktadır.

Proje kapsamında, Adana ve Mersin illerinden oluşan Çukurova Bölgesi'nde tekstil ve turizm kırılgan sektörler olarak belirlenmiştir. Bu ankete katılan tekstil ve turizm sektörlerindeki KOBİ'ler proje kapsamında gerçekleştirilecek teknik eğitim ve danışmanlık hizmetlerinden öncelikli olarak yararlandırılacaktır.

Yeni Pazar Analizi, Bölgesel Kırılgan Sektör Analizi ve Kılavuz Raporları için KOBİ'lere Yönelik Anket Çalışması için tıklayınız.